Minik Mihra için mutluluğa balon uçurdular

Tülay Yenigün (28) ile Veysi Yenigün’ün (30) 18 aylık kızları SMA Tip 1 hastası Mihra Helin’in gen tedavisi için valilik izniyle başlatılan kampanyada sona gelindi. Mihra Helin’in Zolgensma ilacını alabilmesi için 17 ay önce başlatılan kampanyada 1 milyon 819 bin 500 dolar toplandı. Kampanyanın yüzde 100’e ulaşmasının sevincini yaşayan aile, İnciraltı’nda düzenlenen etkinlikte meşaleler yakıp Mihra’nın balonlarını uçurdu. ‘Mihra İçin Ben de Varım!’ yazılı tişörtler giyen gönüllüler, neşeli şarkılar eşliğinde dans ederek kampanyanın bitişini kutladı.

“ÇOK ZOR SÜREÇTİ”

Anne Tülay Yenigün, “Mihra Helin bir yoğun bakım süreci geçirdi ve ondan sonra insanlar daha duyarlı olmaya başladı. Bir anda kampanyamız hızlandı. Bugün de balonlarımızı uçurmaya geldik” dedi.

Zolgensma ilacını almak için Dubai ya da Almanya’yı tercih edeceklerini belirten anne Yenigün, “Dubai kesin ama Almanya için uğraşıyoruz. Bu hafta içinde kesinleşecek. Daha sonra vize işlemi ve uçak biletlerini tamamlayacağız. Çok zor süreçti.  İki sağlıklı kızımdan sonra Mihra’nın hastalığı kabullenemedik. Kabullendiğimiz zaman da mücadeleye başladık, kendimizi kampanyanın içinde bulduk. Yüzde 1 bile ihtimal olsa kızımız için bu ilacın peşine düştük. Psikolojik olarak çok yıpratıcıydı. Kızlarıma sarıldım. Mutlu sonla kızımız ilacına kavuşacak. Bugün yanımızda ailemiz ve gönüllülerimiz var. Başından beri bizi yalnız bırakmayan, başaracağımıza inanan insanlar burada” diye konuştu. 

“BU, BİZİM İÇİN İKİNCİ BAYRAM”

Baba Veysi Yenigün de “Bir baba olarak çok mutluyum. Bu, bizim için ikinci bayram. Başından beri destek veren herkes burada. Darısı diğer bebeklerin başına. Tedaviye ailece gitmeyi düşünüyoruz. Diğer kızlarımız da ufak. Onlar da anne babasız yapamaz” dedi.

Kardeşi için çok mutlu olduğunu anlatan Berra Evin Yenigün (8) ise “Bugün çok sevinçliyim. Kardeşimin balonlarını uçuracağım” diye konuştu.

Dede Ahmet Fatih Özden de 5 torunundan en küçüğünün Mihra olduğunu belirtip, “Herkesin emeği çok büyük. Tüm gönüllülere teşekkürler. Toplanan miktar büyük. İnanmak, başarmanın yarısıdır. İnandığımız için başardık. İyi ki bugün geldiniz, bizi yalnız bırakmadınız. Sabah ezanlarına kadar yayınlar yaptık. Sesimizi ne kadar çok kişiye duyurursak o kadar çabuk bitiyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x