500 bin TL altına otomobil almak isteyenlere müjde! Bu fırsat kaçmaz!

Son 3 aydır otomobil pazarında yaprak kıpırdamıyor. Görünen o ki bu durum en çok 500 bin TL altına otomobil almayı düşünenlerin işine yarayacak.

Sıfır otomobiller tarafında Ocak ve Şubat ayları rekorlarla geçti. Her ne kadar ikinci el piyasasında yaprak kımıldamasa da sıfır otomobiller peynir ekmek gibi satıyor.

Elbette sıfır otomobil fiyatları 800 bin TL’den başladığı için herkesin bu otomobillere erişim imkanı yok.

Elinizde birikmiş paranız varsa bile kredi tarafında işiniz zora girebiliyor. Özellikle de banka üzerinden kredi kullanacaksanız. Böyle bir durumda 200 bin TL’lik kredinin ödemesi dahi 500 bin TL’ye yakın bir meblağa denk düşüyor.

Kaldı ki bu kredinin 12 ay içerisinde geri ödenecek olması da tüm dengeleri bozuyor. Fakat 500 bin TL altı bir otomobil almak isterseniz işler biraz daha farklı.

Az önce de belirttiğimiz üzere ikinci el otomobil pazarında şu sıralar yaprak kımıldamıyor.

İşin iyi yanı bu durgunlukta fiyatların adeta dip yapması. Öyle ki kısa süre öncesine kadar 600 bin TL yazılmış bir otomobili çok rahat bir şekilde 500 bin TL’nin altına alabiliyorsunuz. Fakat dahası var.

500 bin TL liste fiyatı olan bir otomobile 400 bin TL teklif ettiğinizde de geri çevrilmiyorsunuz. Lakin uzmanlar uyarıyor. Mart ayı sonrasında daha doğrusu seçim sonrasında kurlarda yaşanacak olan yükseliş otomobil fiyatlarını da tetikleyecek.

Dolayısıyla şu anda son bir fırsatın ayağımıza geldiğini söyleyebiliriz.

Keza seçim sonrası maaşlar aynı kalmış olsa da fiyatlar artacak. Bu sebepten ötürü Mart ikinci el otomobil almak için en uygun ay gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x